(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xt 660 (Nr 4874246)

Marka i model:

Yamaha xt 660

Waga w kg (łączna):

180.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 834.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

8 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.