(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha xt 660 (Nr 4922666)

Yamaha xt 660

Marka i model:

Yamaha xtr 660

Waga w kg (łączna):

600.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 5196.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Rosja, Moskwa, Moskwa

12 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.