Yamaha XT1200Z Super Ténéré (Nr 7555421)

Yamaha XT1200Z Super Ténéré
Waga
Sztuk
Yamaha XT1200Z Super Ténéré
Długość
226 cm
262 kg
1
Łączna waga:
262 kg
Dystans
835 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Torrellas De Llobregat

Od 9 cze 2021 do 16 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Huéneja

Od 21 cze 2021 do 25 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.