Yamaha XT1200ZE x 2, BMW R1200R x 1 (Nr 7430176)

Yamaha XT1200ZE x 2, BMW R1200R x 1
Waga
Sztuk
Yamaha XT1200ZE
Długość
226 cm
262 kg
2
BMW R1200R
Długość
215 cm
198 kg
1
Łączna waga:
722 kg
Dystans
4515 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 19 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 28 lip 2021 do 1 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.