(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha xv1600 (Nr 7634782)

Yamaha xv1600
Waga
Sztuk
Yamaha xv1600
Długość
250 cm
300 kg
1
Łączna waga:
300 kg
Dystans
521 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Pyrzyce

Od 13 kwi 2021 do 14 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 13 kwi 2021 do 16 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.