Yamaha XVS 1100 Drag Star (Nr 8131108)

Yamaha XVS 1100 Drag Star
Waga
Sztuk
Yamaha XVS 1100 Drag Star
Długość
241 cm
261 kg
1
Łączna waga:
261 kg
Dystans
1236 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Chihuahua, Ciudad Juárez

Od 25 mar 2022 do 26 mar 2022

Adres i termin dostawy

Meksyk, Sinaloa, Los Mochis

Od 29 mar 2022 do 30 mar 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.