Yamaha XVS 650 DragStar (Nr 8010944)

Yamaha XVS 650 DragStar
Waga
Sztuk
Yamaha XVS 650 DragStar
Długość
245 cm
229 kg
1
Łączna waga:
229 kg
Dystans
1979 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romagna, Bagnolo In Piano

Od 15 wrz 2021 do 19 lis 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 16 wrz 2021 do 28 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.