Yamaha XVS1300A Midnight Star (Nr 7591931)

Yamaha XVS1300A Midnight Star
Waga
Sztuk
Yamaha XVS1300A Midnight Star
Długość
249 cm
283 kg
1
Łączna waga:
283 kg
Dystans
1380 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Oksford

Od 23 cze 2021 do 24 cze 2021

Adres i termin dostawy

Dania, Jutlandia Środkowa, Viborg

Od 24 cze 2021 do 25 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.