(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-06 11:13

Yamaha YBR250

(Nr 2260128)
Yamaha YBR250

Marka i model:

Yamaha YBR 250

Waga w kg (łączna):

140.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 521.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Witnica, 66-460, Polska

Od 6 sty 2018 do 11 sty 2018

Adres i termin dostawy

Dywity, 11-001, Polska

Termin elastyczny