Yamaha YZ 125 (Nr 7618098)

Yamaha YZ 125
Waga
Sztuk
Yamaha YZ 125
Długość
214 cm
87 kg
1
Łączna waga:
87 kg
Dystans
2545 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Newark-On-Trent

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Marusza, Targu Mures

Od 15 maj 2021 do 22 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.