Yamaha YZ250 (Nr 6862804)

Yamaha YZ250
Waga
Sztuk
Yamaha YZ250
Długość
218 cm
96 kg
1
Łączna waga:
96 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Oakland

Od 31 lip 2021 do 7 sie 2021

Adres i termin dostawy

Kolumbia, Buenaventura, Buenaventura

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.