(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha yzf r1 (Nr 4716516)

Yamaha yzf  r1

Marka i model:

Yamaha r1

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 457.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Finestrat

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.