(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha YZF R1 (Nr 5478448)

Yamaha YZF R1

Marka i model:

Yamaha YZF R1

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 446.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Almería

10 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.