Yamaha YZF R1 (Nr 7618472)

Yamaha YZF R1
Waga
Sztuk
Yamaha YZF R1
Długość
204 cm
174 kg
1
Łączna waga:
174 kg
Dystans
756 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Schwanden Bei Brienz

Od 30 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Bad Grund, Osterode Am Harz, Niedersachsen, Deutschland

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.