(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha YZF-R125 (Nr 5406606)

Yamaha YZF-R125

Marka i model:

Yamaha yzf-r125

Waga w kg (łączna):

140

Liczba sztuk:

1

Dystans: 634.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.