Yamaha YZF-R6 (Nr 7578635)

Yamaha YZF-R6
Waga
Sztuk
Yamaha YZF-R6
Długość
205 cm
169 kg
1
Łączna waga:
169 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New Jersey, Jersey City

26 mar 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Sindh, Karachi

29 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.