Yamaja (Nr 6027069)

Yamaja

Marka i model:

Suzuki

Długość [m]:

1.10

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

90

Dystans: 2251.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Ferrol

15 cze 2020


Transport quada

Quady zazwyczaj są to wartościowe maszyny i dlatego powinno się je bardzo ostrożnie transportować. Głównym czynnikiem jest porządne osłonięcie quada przed zniszczeniem w czasie transportu.

Quady na ogół transportuje się przyczepą, niemniej jednak zdarza się także busem lub o sporych wymiarach samochodem osobowym (transport ostatnią metodą nie zalecamy, dlatego że podczas przewozu można uszkodzić jednocześnie quada oraz auto osobowe).

Gdy transportujemy quada na naczepie, istotne jest żeby unieruchomić go korzystając z czterech taśm mocujących. Nabywając pasy mocujące warto mieć na uwadze, aby nie kończyły się niezamkniętym zaczepem, gdyż w trakcie przewozu występują różnorakie wstrząsy i taka taśma może swobodnie się wypiąć. Taśmy mocujące wykonane są z mocnego materiału, jednak podczas przewozu, ważne jest aby zwrócić szczególną uwagę, żeby pasy nie ocierały się o żadne zaostrzone elementy, ponieważ mogą się przetrzeć i porwać.

W momencie, kiedy przewozimy quad przy pomocy samochodu dostawczego, także powinno się ładunek unieruchomić. Najłatwiej jest zrobić to za pomocą taśm mocujących i dodatkowo dołożyć obijaki w taki sposób, żeby i quad i samochód nie uszkodziły się w trakcie transportu. Przy transporcie quada przy użyciu innego pojazdu, powinno się pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Należy to zrobić, ponieważ w trakcie transportu benzyna czy inne płyny potrafią się powylewać oraz wybrudzić samochód od środka. Takie warunki także obniżą komfort podróży samego przewoźnika.

Gdy zamawiamy przewóz quada przez firmę transportową, dobrze jest utwierdzić się czy posiada należyty sprzęt do załadunku oraz rozładunku.

Koszt transportu quada najczęściej zależy od odległości jaką ma do przejechania pojazd. Gdy chcemy poznać prawdziwą cenę przewozu quada, proponujemy wystawić zlecenie przewozu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, w której znajduje się tysiące firm transportowych, które profesjonalizują się w takich transportach.