(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-25 09:19

yamaka 250 scooter

(Nr 3009636)
yamaka 250 scooter

Marka i model:

AN 250 W

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2333.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

London Colney, Wielka Brytania

Od 28 lip 2018 do 20 sie 2018

Adres i termin dostawy

Santa Sofia d'Epiro, 87048, Włochy

Termin elastyczny