(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yzf125 (Nr 5223938)

Yzf125

Marka i model:

Yamaha yzf125

Waga w kg (łączna):

142

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2189.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 8 sty 2020 do 8 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.