(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-27 11:45

Z Belgi Mons do Elblaga

(Nr 1457902)
Z Belgi Mons do  Elblaga

Marka i model:

renault trafic krótki

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1393.90 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Belgia, Mons

Od 27 lis 2016 do 29 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg, 82-300

Od 30 lis 2016 do 2 gru 2016