(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2013-02-22 20:33

Z francja Divonne les bains do jarosław podkarpacie (Nr 162845)

Z francja Divonne les bains do jarosław podkarpacie

Marka i model:

bmw e46 compakt i inny do 700 kg

Dystans: 1714.80 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Francja, rhone, divonne les bains, 01220

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jarosław, 37-500

Termin elastyczny