Z Niemiec do Polski potrzebny jest transport Massey Ferguson MF 31 (Nr 6438248)

Marka i model:

MF31

Długość [m]:

6.4

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

2.55

Waga w kg (łączna):

2400

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1072.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Siegen

Od 12 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Sidzina

30 wrz 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów rolniczych zazwyczaj bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą swobodnie przemieszczać się po drogach, jako że ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w UE. Kłopot powodować może dodatkowo napór osi pojazdów uprawnych, jaki przewyższa zasady dopuszczalne dla większej części szos.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze stosuje się przyczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych posiadają właściwie dopasowanymi lawetami, które są w stanie przetransportować pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przewyższa możliwe zasady wielkością lub wagą, potrzebne jest otrzymanie specjalnego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu ciągników uprawnych

Cena przewozu maszyny rolniczego jest zależna od wielkości, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być jeszcze czas przewozu.