(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-10-26 19:38

Zabudowa wnęki (szafa z drzwiami z lustrem) Paczki fabryczne od producenta. Polska - Anglia. (Nr 2117178)

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1.00

Wysokość [m]:

2.80

Waga w kg (łączna):

600.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

wg. załącznika specyfikacja

Dystans: 1950.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych trzeba zawczasu rozpatrzeć możliwość zabezpieczenia przesyłki – w takich okolicznościach nie wystarczy typowy karton. Pustą przestrzeń pakunku przydałoby się zapełnić elastycznymi elementami ochronnymi. Delikatną rzecz najlepiej owinąć w folię bąbelkową – wyjątkowo uwagę powinno się poświęcić elementom pękającym i dodatkowo należy wypełnić puste miejsca w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia przedmiotu folią, znaczące jest także otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli transportujemy wielkie tłukące się elementy np. szyby, to należy zabezpieczyć je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed zarysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym komunikatem.

    Drobne szklane przedmioty takie jak kieliszki, lampki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. Następnie umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. W podobny sposób owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, na przykład lampy lub monitory, należy użyć dla dodatkowej osłony gąbczaste materiały, takie jak swetry lub gąbki.

    Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, odcinka do pokonania i daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć także fakt, gdy żądamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 PLN.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Exeter, Wielka Brytania

Termin elastyczny