(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Żaglówki (Nr 5968074)

Żaglówki

Długość [m]:

6.4

Szerokość [m]:

2.1

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

1250

Dystans: 1156.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Konstancja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Zawiercie

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” znajduje się sporo różnych pojazdów pływających. Rozpoczynając od mniejszych, jak: kajaki, małe łódki, po przez większe, takie jak: jachty. Przy przewozie żaglówek, głównie tych większych, zasadniczą sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy transport przewyższy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL i kierowca musi mieć w busie urządzenie typu: viaBox.

W trakcie przewozu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrze jest zabrać jak największą ilość rzeczy luźnych, a te których nie można usunąć umocować w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto posiadać wiedzę, że rzeczy ruchome mogą uszkodzić jacht w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też żaglówki w głównej mierze uzależniony jest od ciężaru, wielkości oraz trasy. Kiedy samodzielnie nie możemy przewieźć łódkę, proponujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w bardzo krótkim czasie wieść zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą zgłoszony transport i przedłożą swoje oferty. Dzięki temu na jednej platformie ma się wgląd do dużej liczby ofert rozmaitych firm transportowych. Czym dokładniej będzie nakreślony transport, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego przewozu.

Np., koszt dla kajaka znajduje się w widełkach 0,3-0,5 zł/km. Koszt motorówki standardowego gabarytu, najczęściej zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt sporego jachtu - to zazwyczaj widełki 2,5-3 zł/km.