(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zasłony pakowane w rękaw foliowy (Nr 5857240)

Zasłony pakowane w rękaw foliowy

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Rękaw foliowy

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 526.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

17 lut 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 17 lut 2020 do 18 lut 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przewiezienia drobny ładunek, który nie wymaga użycia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga użycia dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające kryteria ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać opakowanie. Kluczowa jest również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją jest także czas wykonania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to często palety, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.