(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zawieszenie samochodu (Nr 7197285)

Długość [m]:

1.86

Szerokość [m]:

1.1

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

110

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 554.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bojszowy

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn lub sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi umiejętnie zabezpieczyć sprzęt, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, otarć i wgięć. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii transport urządzeń i sprzętu są spawarki, wyważarki, schładzarki, przesiewacze, konstrukcje stalowe, kompresory, piece, urządzenia czyszczące, podnośniki jak i wiele innych.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu jest uzależniona często od wymiarów jak i ciężaru urządzenia, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do punktu wyładunku. Zazwyczaj przewóz urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania przepisowych koncesji jak i dużej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Weźmy na przykład, transport maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w kraju związane jest z kosztem około 1,02 zł za kilometr.

Cena przewozu maszyn i sprzętu na obczyznę

Popularnymi kierunkami w europejskim transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Średni koszt przewozu urządzeń lub sprzętu na jeden kilometr na trasie nasz kraj – Anglia kosztuje 0,70 złotych. Orientacyjnie np., przewóz spawarki do Wielkiej Brytanii będzie kosztował niecałe 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku Polska – Niemcy za transport maszyn poniesiemy koszt niecałe 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka kosztuje około 1,18 zł za kilometr, a przewóz frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł/km.