(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

zbiornik plastikowy 1 szt (Nr 5468848)

Długość [m]:

2.3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.9

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

termin elastyczny, 1szt zbiornik plastikowy używany na wodę lub olej brak opakowania , może być transportowany w innej pozycji, do-ładunek

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 427.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Międzybłocie

18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Place

23 lis 2019


Transport innych ładunków

Transport innych ładunków

Koszt transportu ładunków bywa uzależniony od rozmiaru towaru, terminu transportu jak również od odcinka między miejscem załadunku i rozładunku.

Rodzaje ładunków

Przewóz towarów rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują platformę, na której można układać nieduże przedmioty lub paczki. Najbardziej znanym typem palety są palety euro. Na paletach często przewozi się artykuły spożywcze, szkło, produkty budowlane (takie jak terakota, panele itd.), drzwi jak także materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który musi być przewożony samochodem - Tirem i zajmuje tylko fragment przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu ładunku, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do tego typu przewozu używa się różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Transport pewnych towarów wymaga użycia kontenera – zwłaszcza w przypadku transportu towarów w postaci płynu oraz towarów sypkich. W kontenerach można też przewozić towary drobne w paczkach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie ładunków w postaci płynu i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – ładunki, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdują się tu m.in. zlecenia dotyczące przewozu rusztowania czy transportu okien.