Zero (Nr 7583847)

Zero
Waga
Sztuk
Zero
Długość
250 cm
500 kg
1
Łączna waga:
500 kg
Dystans
1414 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Bośnia I Hercegowina, Federacja Bośni I Hercegowiny, Mostar

Od 1 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.