(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-12-17 12:51

Zetor (Nr 3659797)

Zetor

Marka i model:

Zetor

Długość [m]:

5000

Szerokość [m]:

200

Wysokość [m]:

280

Waga w kg (łączna):

4000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 445.00 km

Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych często jest transportem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Ogromne maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa samodzielnie jeździć po polskich trasach, dlatego że ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Kłopot powodować może dodatkowo nacisk osi pojazdów uprawnych, który przewyższa zasady dopuszczalne dla większej części dróg.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych zazwyczaj używa się przyczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają należycie przystosowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przekracza możliwe standardy gabarytami lub wagą, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Koszt przewozu urządzenia rolniczego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być również termin transportu.

Adres i termin nadania

Opole, 46-020, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Chojna, 74-500, Polska

Termin elastyczny