(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Zetor (Nr 6072553)

Zetor

Marka i model:

Zetor 5211

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

2.58

Waga w kg (łączna):

2800

Dystans: 106.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Belfast, Belfast

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Dumfries And Galloway, Stranraer

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych często jest transportem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Olbrzymie pojazdy uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa samodzielnie jeździć po drogach, bowiem ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Kłopot stanowić może jeszcze napór osi urządzeń rolniczych, który przerasta zasady dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko wykorzystuje się naczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni dysponować odpowiednio dostosowanymi lawetami, które podołają przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przerasta dopuszczalne reguły wymiarami lub wagą, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu maszyn rolniczych

Cena przewozu ciągnika uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być jeszcze termin transportu.