(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Zirkonzahn Fräsgerät CAD/CAM (Nr 5575603)

Długość [m]:

123

Szerokość [m]:

60

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

210

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 2.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

17 sty 2020


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi kompetentnie ochronić sprzęt, żeby uniknąć różnego rodzaju awarii, otarć jak także wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu są spawarki, wyważarki, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, piece, maszyny czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Cena transportu maszyn i sprzętu

Cena transportu urządzeń i sprzętu będzie uzależniona zazwyczaj od gabarytu i ciężaru maszyny oraz od trasy czyli od miejsca załadunku do punktu wyładunku. Głównie transport urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania właściwych uprawień jak i specjalistycznej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W naszym państwie śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł/km. Weźmy na przykład, przewóz maszyny wulkanizacyjnej w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł/km. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z kosztem blisko 1,02 zł/km.

Cena przewozu maszyn lub sprzętu na obczyznę

Głównymi kierunkami w europejskim transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Śr. koszt transportu urządzeń i sprzętu na 1 kilometr na trasie nasz kraj – UK wynosi 0,70 PLN. Weźmy na przykład, transport spawarki do Wielkiej Brytanii cena wyniesie prawie 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na odcinku Polska – Niemcy za przewóz maszyn poniesiemy koszt średnio 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za transport maszyny typu oklejarka cena wynosi blisko 1,18 zł/km, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł/km.