(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-23 19:00

Zlecę przewóz 6 motocykli

(Nr 2409372)
Zlecę przewóz 6 motocykli

Marka i model:

2x Yamaha FZ6 , Honda NTV 700 , Honda CBF 500, Suzuki Bandit 650 , Honda VFR 800

Waga w kg (łączna):

1250.00

Dystans: 1912.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Southampton, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biała Podlaska, 21-500, Polska

Termin elastyczny