(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 09:30

Zlecę transport Auta z 85753 Sundsvall

(Nr 3004452)

Marka i model:

Audi A6 2.0

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1811.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Sundsvall, 857 53, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bielawa, Polska

Termin elastyczny