(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zlecę transport okna z Szubina p. Bydgoszczą do Warszawy (Mokotów) (Nr 163323)

Długość [m]:

1.65

Szerokość [m]:

0.15

Wysokość [m]:

1.65

Waga w kg (łączna):

60

Opakowanie ładunku:

Okno zafoliowane

Dystans: 350.70 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Szubin, 89-200

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa, 02-661, Stwosza , 20

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów szklanych, kruchych oraz niewytrzymałych należy zawczasu rozpatrzeć możliwość osłonięcia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy standardowy karton. Wolną przestrzeń pakunku trzeba zapełnić plastycznymi częściami zabezpieczającymi. Element kruchy dobrze jest zawinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim uwagę powinno się poświęcić elementom kruchym i dodatkowo należy zapełnić puste przestrzenie w pudle, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Nie licząc osłonięcia przedmiotu folią, kluczowe będzie także otoczenie elementu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudła.

    Jeśli transportujemy duże szklane elementy np. lustra, to powinno się osłonić je zarówno przed rozbiciem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła przedmiot okręcamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z podobnym napisem.

    Drobne ze szkła elementy przykładowo szklanki, lampki warto owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W taki sam sposób pakujemy porcelanę. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, np. żyrandole lub telewizory, dobrą praktyką jest użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. swetry oraz szmatki.

    Koszt przewozu elementów łatwo tłukących się zależy od wagi, formatów, trasy i terminu realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, żeby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Np., na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował zaledwie 140 zł. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice to koszt 250 złotych.