Zlecę Transport trzech aut z Włoch do Polski (Nr 7643807)

Zlecę Transport trzech aut z Włoch do Polski
Waga
Sztuk
Fiat 124 Sport Spider
Długość
400 cm
ok.
970 kg
1
Sprawny*:
Tak
VW Garbus 1303 Cabrio
Długość
415 cm
ok.
890 kg
1
Sprawny*:
Nie
Buick 57 S
Długość
450 cm
ok.
1600 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
3460 kg
Dystans
1502 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Marche, Fabriano

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.