(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Zlece transport żurawia HDS-a ze zdiec o masie 800kg ze Szczecina do Krakowa. (Nr 3941738)

Długość [m]:

2.2

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

800.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Ładunek moze byc na palecie lub luzem

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 649.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 26 lut 2019 do 6 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wola Zachariaszowska

Od 27 lut 2019 do 6 kwi 2019


Transport innych ładunków

Przewóz różnych towarów

Koszt transportu pozostałych ładunków bywa uzależniony od gabarytów ładunku, terminu przewozu oraz odległości pomiędzy miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz wywrotka.

Palety - stanowią bazę, na której układa się mniejsze rzeczy lub pakunki. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na paletach często przewozi się artykuły spożywcze, szkło, materiały budowlane (np., farby, panele itd.), drzwi jak także materiały chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport ładunku, który musi być przewożony pojazdem ciężarowym oraz zapełnia zaledwie część przestrzeni do załadunku. Do tego typu transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim przy przewozie towarów w postaci płynu oraz ładunków sypkich. W kontenerach można też przewozić towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i kawałkowych – bez problemu można poznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – ładunki, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.