(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-01-03 21:57

Zmielone wafle oraz ciastka, odpad z produkcji ciastek. W kontenerze hakowym zabudowanym o poj. 40m3

(Nr 2254395)
Zmielone wafle oraz ciastka, odpad z produkcji ciastek. W kontenerze hakowym zabudowanym o poj. 40m3

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

16000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 818.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w transporcie niewielkich towarów (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze pakunki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica może być także przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

    Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma stosowny sprzęt, który umożliwia umocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół transportuje się ciężarówkami.

Rodzaje kontenerów

    Cenionym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o objętości około 33 metrów kwadratowych. Wymiary w środku kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te najczęściej wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – ich rozmiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do przewożenia materiałów wkładanych z góry i surowców sypkich.

    Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany jest w transporcie pakunków olbrzymich i ciężkich pakunków. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

    Innymi typami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłogę toczną. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt transportu pojemnika metalowego

    Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wymiarów oraz rodzaju transportowanego ładunku, trasy oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.

Adres i termin nadania

Lubsko, 68-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gouda, Holandia

Termin elastyczny