Transport koni

W koniowozie lub specjalnej przyczepie przeznaczonej do przewozu koni.

Transport koni wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli chcemy transportować konie, należy odpowiednio je zabezpieczyć w koniowozie lub specjalnej przyczepie przeznaczonej do przewozu koni. Przed transportem koni należy dokładnie sprawdzić wszystkie zabezpieczenia, żeby zwierzęta nie były narażone na kontuzje w trakcie jazdy. Przepisy określają, że jednorazowy czas transportu konia nie może być dłuższy niż 24 godziny. Co 8 godzin należy konie napoić i podać im paszę.

4.9 / 5.0

Ocena Clicktrans z 6836 opinii Google

Jesteś przewoźnikiem?

Znajdź zlecenia transportowe na transport koni.

Usługi transportowe przewozu koni

Jak transportować konie?

Konie powinny być nie tylko odpowiednio uwiązane, ale i wyposażone w ochraniacze na nogi oraz ogon. Uwiązanie powinno być mocne, ale jednocześnie proste na tyle, by móc jednym ruchem wyswobodzić zwierzę w sytuacji stresu.

Czego używa się do transportu koni?

Konie przewozi się w specjalnych przyczepach lub koniowozach. Są to pojazdy odpowiednio przystosowane do transportu koni, zapewniające im maksimum komfortu i bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Czy konie przewozi się samolotem?

Na krótsze trasy konie przewożone są zwykle drogą lądową, jednak jeśli chcemy przewieźć zwierzęta na inny kontynent, trzeba skorzystać z samolotu. Warunki w samolocie konie mają nawet lepsze niż w koniowozie, bo mogą się poruszać po niewielkich boksach.

Największy serwis
aukcji transportowych

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy
ekologiczny transport