Transport materiałów sypkich

Żwiry, piasek. wapno, cement i inne materiały stosowane przy budowach.

Transport materiałów sypkich wymaga odpowiednich pojazdów, sprzętu oraz doświadczenia w przewozie właśnie tych surowców. Do transportu materiałów sypkich używa się przede wszystkim wywrotki. Bezpieczeństwo przewozu materiałów sypkich jest bardzo istotne, bo ich rozsypanie może stwarzać ogromne niebezpieczeństwo na drodze.

4.9 / 5.0

Ocena Clicktrans z 6836 opinii Google

Jesteś przewoźnikiem?

Znajdź zlecenia transportowe na transport materiałów sypkich.

Usługi transportowe materiałów sypkich

Co to są materiały sypkie?

Materiały sypkie to wszelkiego rodzaju żwiry, piasek. wapno, cement i inne materiały stosowane przy budowach. Do materiałów sypkich zaliczamy także artykuły spożywcze takie jak cukier, mąka czy mleko w proszku oraz produkty rolne jak pasze dla zwierząt oraz nawozy.

W czym transportuje się materiały sypkie?

Do transportu materiałów sypkich używa się przede wszystkim wywrotki lub owalne silosy. Bez względu na to, jaki pojazd używany jest do transportu materiałów sypkich, najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku przed rozsypaniem.

Jakie są zasady bezpieczeństwa transportu materiałów sypkich?

Bardzo ważne jest przestrzeganie dopuszczalnej ładowności pojazdu oraz równomierne rozłożenie ładunku tak, by nie ograniczał kierowcy widoczności. W przypadku transportu materiałów sypkich istotne jest odpowiednie planowanie trasy tak, by unikać wąskich dróg, wiaduktów i miejsc z zakazem wjazdu tego rodzaju pojazdów.

Największy serwis
aukcji transportowych

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy
ekologiczny transport