Transport odpadów

Odpady przewożone są samochodami ciężarowymi i dostawczymi.

Transport odpadów polega na ich przewozie od miejsca wytworzenia do miejsca, w którym będą mogły być gromadzone, unieszkodliwione bądź przetworzone ponownie. Jeśli nie chcemy swoich odpadów wywozić samodzielnie, możemy zlecić to zadanie przewoźnikowi mającemu zezwolenie na prowadzenie takiej działalności.

4.9 / 5.0

Ocena Clicktrans z 6836 opinii Google

Jesteś przewoźnikiem?

Znajdź zlecenia transportowe na transport odpadów.

Usługi transportowe odpadów

Co jest potrzebne do transportu odpadów?

Samochód przeznaczony do transportu odpadów powinien być wykorzystywany przede wszystkim do tej funkcji. Najczęściej odpady przewożone są samochodami ciężarowymi i dostawczymi. Przedsiębiorca transportujący odpady musi posiadać ważną zgodę na przewóz odpadów oraz dokumenty wskazujące na rodzaj transportowanych odpadów.

Jakie formalności musi spełniać przewoźnik transportujący odpady?

Przewoźnik musi posiadać zezwolenie na transport odpadów. Tylko posiadając ważne zezwolenie może realizować tego rodzaju zlecenia. Podczas transportu przewoźnik musi posiadać przy sobie również dane zlecającego przewóz odpadów.

Czy można transportować własne odpady?

Aby transportować własne odpady nie trzeba mieć zezwolenia, o ile nie jest się przedsiębiorcą. Niepotrzebne jest także zezwolenie na transport odpadów na wewnętrznym terenie należącym do przedsiębiorstwa.

Największy serwis
aukcji transportowych

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy
ekologiczny transport