Poradnik

Transport Dywanów i wykładzin

Jak zorganizować?

W poradniku znajdziesz:


Transport dywanu czy wykładziny na ogół jest dość prosty w realizacji, nawet jeśli są one dużych rozmiarów. Jednak należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu dywanu podczas transportu. Dowiesz się tego z naszego poradnika. Ponadto poznasz ceny transportu dywanów i wykładzin w kraju i za granicą, a także zasady bezpiecznego przenoszenia dywanów i wykładzin.

Jak zabezpieczyć dywany i wykładziny przed transportem?

Dywany i wykładziny muszą być koniecznie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego bez względu na to, jak będziemy składać dywan (w rulon czy w kostkę) należy owinąć go po złożeniu folią typu stretch i okleić taśmą klejącą.

Zazwyczaj wykładziny i dywany zwija się w rulon. Należy zwijać do wewnątrz tą stroną, po której się chodzi, by zminimalizować prawdopodobieństwo zaplamienia czy uszkodzenia tkaniny. Aby uniknąć zagnieceń, warto podczas zwijania wykładziny położyć na jej brzegu gruby karton.

W jaki sposób prawidłowo przenosić dywany i wykładziny?

Wydawałoby się, że dywany i wykładziny nie są ciężkie do przenoszenia. Jednak jeśli mają duże rozmiary, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Do przeniesienia dużej wykładziny zwiniętej w rulon zazwyczaj potrzeba dwóch osób. Samodzielne ciągnięcie takiego rulonu mogłoby uszkodzić tkaninę lub tworzywo (w przypadku wykładzin PCV).

Należy więc ostrożnie podnieść zwiniętą i zapakowaną wykładzinę łapiąc za przeciwległe końce rulonu i przenieść do samochodu lub busa.

Kurierem, busem czy firmą przewozową?

Niewielkich rozmiarów dywan czy wykładzina mogą zostać wysłane przesyłką kurierską przez DHL, Inpost, DPD, UPS lub inną tego typu firmę. Jeśli natomiast chodzi o większe dywany lub dużą ich liczbę, trzeba skorzystać z usług firmy transportowej. Można znaleźć takiego przewoźnika w internecie i zamówić usługę bądź skorzystać z serwisu Clicktrans. Po umieszczeniu ogłoszenia przewoźnicy sami złożą swoje oferty. Cena może okazać się dużo korzystniejsza, bo wielu przewoźników realizuje zlecenia jako doładunek, bo i tak jadą tą samą trasą z innymi przesyłkami.

Jaki jest cennik transportu dywanów i wykładzin w kraju i za granicą?

Ceny transportu dywanów i wykładzin zależą między innymi od długości trasy oraz od tego, ile sztuk chcemy przetransportować. Na kwotę, którą trzeba uiścić, wpływa także termin wykonania zlecenia (pilny transport zlecony z dnia na dzień może kosztować nieco więcej.

Ceny transportu dywanów i wykładzin według kryterium długości trasy

Sprawdź, jak kształtują się ceny transportu na trasie krótszej i dłuższej niż 200 km

Usługa na trasie krótszej niż 200km na trasie powyżej 200km
Transport dywanu / wykładziny ok. 130 zł (ok. 1,0 zł/km) ok. 180 zł (ok.0,5 zł/km)

Zatem uśredniona cena transportu dywanu na trasie krótszej niż 200km to 130zł (1,0zł/km), tymczasem na trasie powyżej 200km to koszt 180zł (0,5zł/km). Na pierwszy rzut oka nasuwa się wniosek, że ceny transportu względem długości trasy nie różnią się ekstremalnie.

Ceny transportu wykładzin na trasach międzynarodowych i krajowych

Przyjrzyjmy się jak kształtują się średnie ceny jeśli chodzi o transport w obrębie Polski oraz transport z Polski za granicę.

Usługa Transport międzynarodowy Transport krajowy
Transport dywanu / wykładziny ok. 450 zł (ok. 0,40 zł/km) ok. 175 zł (ok. 0,55 zł/km)

Podsumowując za transport krajowy dywanów zapłacimy średnio 175 zł (0,55 zł/km), a za transport wykładzin z Polski za granicę 450 zł (0,40 zł/km).