Poradnik

Transport Garażu Blaszanego

Jak zorganizować?

W poradniku znajdziesz:


Blaszany garaż jest skuteczną i ekonomiczną metodą ochrony samochodu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Czasem stajemy przed wyzwaniem transportu takiego garażu. Jest to spore przedsięwzięcie wymagające odpowiedniego pojazdu i kompetentnego przewoźnika. Przygotowaliśmy poradnik, w którym znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.

Jak zabezpieczyć garaż blaszany przed transportem?

Najlepszą opcją jest demontaż garażu i przewiezienie go w częściach. Jeśli garaż, który chcemy przewieźć, da się zdemontować, warto to uczynić. Poszczególne części będą łatwiejsze do umieszczenia na naczepie, gdzie zostaną umocowane za pomocą pasów transportowych tak, by z niej nie spadły. Sprawa trochę się komplikuje, jeśli garaż nie nadaje się do demontażu. Wówczas trzeba uprzedzić o tym przewoźnika, który zdecyduje, jak najbezpieczniej go przewieźć.o umieścić matę antypoślizgową lub inny materiał o takich właściwościach. W busie stół powinien zostać przymocowany do podłogi i ścian ładowni.

Jak przenosić garaż blaszak?

Bez względu na to, czy garaż przewozimy w całości czy zdemontowany, umieszczenie go na naczepie będzie wymagało odpowiedniego sprzętu. Być może niezbędne okaże się użycie dźwigu, zwłaszcza jeśli chcesz transportować garaż w całości. Dlatego zawczasu zorganizuj osoby i sprzęt tak, by cała akcja umieszczania garażu blaszanego na naczepie przebiegła jak najbardziej sprawnie.

Kurierem, busem czy firmą przewozową?

Gabaryty garażu blaszanego są tak duże, że nie wyślemy go zwykłym kurierem takim jak DHL, DPD, Inpost czy UPS. Od razu trzeba szukać przewoźnika wśród firm transportowych. Dysponują one odpowiednimi naczepami i lawetami i mają doświadczenie w transporcie garaży blaszanych. Można również umieścić ogłoszenie w serwisie Clicktrans i poczekać na oferty transportu, które składają przewoźnicy.

Jakie są ceny transportu garaży w kraju i za granicą?

Ceny transportu garaży blaszanych zależą od takich czynników jak długość trasy i gabaryty przewożonego garażu. Poniżej znajdziesz zestawienie średnich cen transportu garaży na trasach krótszych i dłuższych niż 200 km oraz na trasach krajowych i międzynarodowych.

Ceny transportu garaży według kryterium długości trasy

Sprawdź, jak kształtują się ceny transportu garażów na trasie krótszej i dłuższej niż 200 km

Usługa na trasie krótszej niż 200km na trasie powyżej 200km
Transport garażu blaszanego ok. 700 zł (ok. 1,3 zł/km) ok. 900 zł (ok.1,6 zł/km)

Zatem uśredniona cena transportu garażuna trasie krótszej niż 200km to 700zł (1,3zł/km), tymczasem na trasie powyżej 200km to koszt 900zł (1,6zł/km). Na pierwszy rzut oka nasuwa się wniosek, że ceny transportu względem długości trasy nie różnią się ekstremalnie.