Poradnik

Transport Biurka

Jak zorganizować?

W poradniku znajdziesz:


Biurko jest jednym z tych mebli, który swoje zastosowanie znajdzie w bardzo wielu różnych przestrzeniach. Twój gabinet w domu, biuro nieruchomości, korporacyjny open space czy biurko dla architekta – każda przestrzeń wymaga nieco innego typu biurka, aby jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Jak dostarczyć je na miejsce?

O czym warto pamiętać przed transportem biurka??

W tym poradniku odpowiadamy na pytanie o to jak zabezpieczyć i przewieźć biurko w częściach i w całości. Biurka mogą różnić się budową i rozmiarem w zależności od tego komu i do czego mają służyć. Ważne jest zatem, aby do tego jaki typ biurka chcemy przewieźć dopasować metodę transportu i materiały zabezpieczające. W ten sposób biurko dotrze na miejsce bez szwanku.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie wymiary ma Twoje biurko tak, by być pewnym, że będziesz w stanie je wnieść, wynieść i zmieścić w samochodzie (swoim lub przewoźnika). Jeśli kupowałeś biurko w sklepie, jest duże prawdopodobieństwo, że przywiozłeś je w częściach, jednak w większości przypadków biurko transportowane będzie w całości.

Niektóre firmy proponują usługę transportową wraz ze zniesieniem i wniesieniem mebla. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić, możesz zorganizować tę część sam.

Jak przygotować biurko do transportu?

Jeśli możesz, rozmontuj biurko na mniejsze części, spakuj je w kartony i wolne miejsca wypełnij styropianem lub folią bąbelkową zaklej szuflady i drzwiczki lub rozmontuj je i zabezpiecz osobno folią lub kawałkami kartonu jeśli transportujesz biurko w całości, możliwe, że napotkasz problemy z przeniesieniem go przez drzwi (jeśli do Twojego domu trafiło w częściach) – w takim wypadku spróbuj ułożyć biurko inaczej, pod kątem.

Pamiętaj, aby rozmontować każdą część, która może dać Ci nawet kilka dodatkowych centymetrów podczas przenoszenia przez drzwi i klatkę schodową. To zadanie dla dwóch osób!

Czym zabezpieczyć biurko przed transportem?

Warto jest dobrze zabezpieczyć biurko tak, aby do miejsca docelowego dotarło bez zarysowań i uszkodzeń. Jeśli planujesz przewieźć je sam lub Twój przewoźnik nie zajmie się zabezpieczeniem (tańsza opcja transportu) masz do dyspozycji następujące materiały do zabezpieczenia biurka samemu: folia stretch, folia bąbelkowa, kartony,styropian, narożniki styropianowe.

Transport z kurierem lub przewoźnikiem - oznacz kartony! Jeśli wysyłasz swoje biurko kurierem lub z firmą transportową, możesz oznaczyć kartony napisem „Uwaga! Ostrożnie” lub po prostu „Ostrożnie” – w ten sposób towar wysłany kurierem będzie sortowany ręcznie, a nie automatycznie tym samym będzie mniej narażony na uszkodzenie. To samo tyczy się przewoźnika – z taką świadomością na pewno będzie układał ładunek dużo ostrożniej.

Zawsze marzyłeś o antycznym, stylowym biurku w swoim gabinecie? Pamiętaj jednak, że takie biurko wymaga konserwacji i odpowiedniego podejścia w transporcie. Sprawdź czy biurko ma miejsca podatne na uszkodzenia. Zabezpiecz je dodatkowo wybranym rodzajem folii. Opróżnij szuflady i szafki jeśli biurko je posiada. Jeśli jest to możliwe transportuj osobno te części, które możesz zdemontować.

Kurierem, busem czy firmą przewozową?

Jeśli biurko jest niewielkich rozmiarów, możesz spróbować przetransportować je w całości lub w częściach w bagażniku swojego samochodu. Transportowanie biurka w samochodzie w przestrzeni dla pasażerów, może być niebezpieczne zwłaszcza przy nagłym hamowaniu lub zakrętach.

Jeśli nie jesteś w stanie zmieścić biurka w bagażniku, skontaktuj się z firmą transportową, która ma do dyspozycji odpowiedniej wielkości samochody zadbaj, aby ewentualne elementy instalacji elektrycznej były dobrze zabezpieczone.

Jeśli chcesz oszczędzić swój czas i siły, sprawdź ile będzie kosztował Cię transport biurka z firmą transportową z Clicktrans.pl.

Jaki jest cennik transportu biurka w kraju i za granicą?

Cena transportu biurka zależy od jego wielkości, wagi, długości trasy oraz tego czy będzie transportowane z innymi meblami czy też osobno. Jeśli znajdzie się przewoźnik, który już jedzie na Twojej trasie, cena może okazać się dużo niższa, niż gdyby jechał specjalnie z punktu A do punktu B tylko z jednym ładunkiem. Zobacz ile kosztuje transport biurka w Polsce i zagraniczny.