Poradnik

Transport Biurka

Jak zorganizować?

W poradniku znajdziesz:


Biurko jest jednym z tych mebli, który swoje zastosowanie znajdzie w bardzo wielu różnych przestrzeniach. Twój gabinet w domu, biuro nieruchomości, korporacyjny open space czy biurko dla architekta – każda przestrzeń wymaga nieco innego typu biurka, aby jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Jak dostarczyć je na miejsce?

O czym warto pamiętać przed transportem biurka??

W tym poradniku odpowiadamy na pytanie o to jak zabezpieczyć i przewieźć biurko w częściach i w całości. Biurka mogą różnić się budową i rozmiarem w zależności od tego komu i do czego mają służyć. Ważne jest zatem, aby do tego jaki typ biurka chcemy przewieźć dopasować metodę transportu i materiały zabezpieczające. W ten sposób biurko dotrze na miejsce bez szwanku.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie wymiary ma Twoje biurko tak, by być pewnym, że będziesz w stanie je wnieść, wynieść i zmieścić w samochodzie (swoim lub przewoźnika). Jeśli kupowałeś biurko w sklepie, jest duże prawdopodobieństwo, że przywiozłeś je w częściach, jednak w większości przypadków biurko transportowane będzie w całości.

Niektóre firmy proponują usługę transportową wraz ze zniesieniem i wniesieniem mebla. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić, możesz zorganizować tę część sam.

Jak przygotować biurko do transportu?

Jeśli możesz, rozmontuj biurko na mniejsze części, spakuj je w kartony i wolne miejsca wypełnij styropianem lub folią bąbelkową zaklej szuflady i drzwiczki lub rozmontuj je i zabezpiecz osobno folią lub kawałkami kartonu jeśli transportujesz biurko w całości, możliwe, że napotkasz problemy z przeniesieniem go przez drzwi (jeśli do Twojego domu trafiło w częściach) – w takim wypadku spróbuj ułożyć biurko inaczej, pod kątem.

Pamiętaj, aby rozmontować każdą część, która może dać Ci nawet kilka dodatkowych centymetrów podczas przenoszenia przez drzwi i klatkę schodową. To zadanie dla dwóch osób!

Czym zabezpieczyć biurko przed transportem?

Warto jest dobrze zabezpieczyć biurko tak, aby do miejsca docelowego dotarło bez zarysowań i uszkodzeń. Jeśli planujesz przewieźć je sam lub Twój przewoźnik nie zajmie się zabezpieczeniem (tańsza opcja transportu) masz do dyspozycji następujące materiały do zabezpieczenia biurka samemu: folia stretch, folia bąbelkowa, kartony,styropian, narożniki styropianowe.

Transport z kurierem lub przewoźnikiem - oznacz kartony! Jeśli wysyłasz swoje biurko kurierem lub z firmą transportową, możesz oznaczyć kartony napisem „Uwaga! Ostrożnie” lub po prostu „Ostrożnie” – w ten sposób towar wysłany kurierem będzie sortowany ręcznie, a nie automatycznie tym samym będzie mniej narażony na uszkodzenie. To samo tyczy się przewoźnika – z taką świadomością na pewno będzie układał ładunek dużo ostrożniej.

Zawsze marzyłeś o antycznym, stylowym biurku w swoim gabinecie? Pamiętaj jednak, że takie biurko wymaga konserwacji i odpowiedniego podejścia w transporcie. Sprawdź czy biurko ma miejsca podatne na uszkodzenia. Zabezpiecz je dodatkowo wybranym rodzajem folii. Opróżnij szuflady i szafki jeśli biurko je posiada. Jeśli jest to możliwe transportuj osobno te części, które możesz zdemontować.

Kurierem, busem czy firmą przewozową?

Jeśli biurko jest niewielkich rozmiarów, możesz spróbować przetransportować je w całości lub w częściach w bagażniku swojego samochodu. Transportowanie biurka w samochodzie w przestrzeni dla pasażerów, może być niebezpieczne zwłaszcza przy nagłym hamowaniu lub zakrętach.

Jeśli nie jesteś w stanie zmieścić biurka w bagażniku, skontaktuj się z firmą transportową, która ma do dyspozycji odpowiedniej wielkości samochody zadbaj, aby ewentualne elementy instalacji elektrycznej były dobrze zabezpieczone.

Jeśli chcesz oszczędzić swój czas i siły, sprawdź ile będzie kosztował Cię transport biurka z firmą transportową z Clicktrans.pl.

Jaki jest cennik transportu biurka w kraju i za granicą?

Cena transportu biurka zależy od jego wielkości, wagi, długości trasy oraz tego czy będzie transportowane z innymi meblami czy też osobno. Jeśli znajdzie się przewoźnik, który już jedzie na Twojej trasie, cena może okazać się dużo niższa, niż gdyby jechał specjalnie z punktu A do punktu B tylko z jednym ładunkiem.

Ceny transportu biurka według kryterium długości trasy

Poniżej prezentujemy jak kształtują się średnie ceny transportu biurek na trasie krótszej niż 200km, oraz na trasie powyżej 200km.

Usługa na trasie krótszej niż 200km na trasie powyżej 200km
Transport biurka ok. 130 zł (ok.0,9 zł/km) ok. 160 zł (ok.0,5 zł/km)

Zatem uśredniona cena transportu biurka na trasie krótszej niż 200km to 130zł (0,9zł/km), tymczasem na trasie powyżej 200km to koszt 160zł (0,5zł/km). Na pierwszy rzut oka nasuwa się wniosek, że ceny transportu względem długości trasy nie różnią się ekstremalnie.

Ceny transportu biurka na trasach międzynarodowych i krajowych

Przyjrzyjmy się jak kształtują się średnie ceny jeśli chodzi o transport w obrębie Polski oraz transport z Polski za granicę.

Usługa Transport międzynarodowy Transport krajowy
Transport biurka ok. 600 zł (ok. 0,40 zł/km) ok. 155 zł (ok. 0,55 zł/km)

Podsumowując za transport krajowy biurka zapłacimy średnio 155 zł (0,55 zł/km), a za transport biurka z Polski za granicę 600 zł (0,40 zł/km).