Poradnik

Transport Stołu

Jak zorganizować?

W poradniku znajdziesz:


Transport stołu bywa sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli jest on duży i ciężki. Nie każdy stół udaje się rozkręcić na czas transportu, więc dość łatwo może ulec uszkodzeniu w trasie. Aby mieć pewność, że stół zostanie przewieziony bezpiecznie, sami musimy zadbać o to, by mebel ten nie był narażony na zarysowania czy obicia. Na szczęście są odpowiednie sposoby i materiały służące do ochrony stołu przed uszkodzeniami w transporcie.

Jak można zabezpieczyć stół przed transportem?

Sprawdź, czy stół, który zamierzasz przewieźć, ma odkręcane nogi. Jeśli tak, wykręć wszystkie i owiń każdą nogę folią. Następnie owiń folią lub zwiąż wszystkie razem i zaklej. Rogi blatu koniecznie zabezpiecz albo specjalnymi narożnikami, albo wykonanymi samodzielnie z kartonu. Całość blatu następnie należy ofoliować. Na blacie ułożonym płasko należy ułożyć spakowane nogi i owinąć całość. Jeżeli stół posiada blat wykonany ze szkła, należy zaopatrzyć się w naklejkę „Uwaga szkło”.

Bywają jednak stoły, których nóg nie da się wykręcić. Wówczas trzeba zabezpieczyć rogi blatu, a następnie całość owinąć folią.

Pod blatem warto umieścić matę antypoślizgową lub inny materiał o takich właściwościach. W busie stół powinien zostać przymocowany do podłogi i ścian ładowni.

W jaki sposób bezpiecznie przenosić stół?

Ciężkie i masywne meble, w tym stoły, zwykle przenoszone są przy pomocy specjalnych pasów. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko urazu kręgosłupa, a możliwości udźwigu są znacznie większe. Przydatne są także windy samozaładowcze oraz różnego rodzaju wózki transportowe. Stoły bywają bardzo ciężkie, zwłaszcza jeśli wykonane są z litego drewna, dlatego należy przenosić je ostrożnie i z zachowaniem zasad bezpiecznego przenoszenia ciężarów.

Kurierem, busem czy firmą przewozową?

Nie zawsze da się samodzielnie przetransportować stół, dlatego trzeba poszukać innego rozwiązania. Zwykle stoły, zwłaszcza te jadalniane, przekraczają maksymalne wymiary przesyłek kurierskich w takich firmach jak Inpost, DHL, DPD czy UPS. Dlatego wysyłka stołu kurierem zazwyczaj nie jest możliwa. Pozostaje zatem znalezienie przewoźnika lub firmy transportowej, która podejmie się takiego zlecenia. Takiej firmy można poszukać przez internetowe serwisy z ogłoszeniami lub skorzystać z serwisu Clicktrans.pl. Tam przewoźnicy, którzy często poszukują doładunków i zleceń całopojazdowych, same się do Ciebie zgłoszą oferując swoje ceny. Ostateczny wybór oferty będzie należał do Ciebie.

Jakie są ceny transportu stołów w kraju i za granicą?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile kosztuje transport stołu. Zależy to bowiem od tego, jaka jest waga stołu, ile zajmuje miejsca, jaka jest długość trasy i czy potrzebna jest pomoc w załadunku i rozładunku. Nie bez wpływu są też terminy dostawy oraz to, czy transport jest pilny. Przygotowaliśmy zestawienie cen transportu stołów na Clicktrans.pl

Ceny transportu stołów według kryterium długości trasy

Sprawdź, jak kształtują się ceny transportu stołów na trasie krótszej i dłuższej niż 200 km

Usługa na trasie krótszej niż 200km na trasie powyżej 200km
Transport stołu ok. 130 zł (ok. 1,0 zł/km) ok. 230 zł (ok.0,6 zł/km)

Zatem uśredniona cena transportu stołu na trasie krótszej niż 200km to 130zł (1,0zł/km), tymczasem na trasie powyżej 200km to koszt 230zł (0,6zł/km). Na pierwszy rzut oka nasuwa się wniosek, że ceny transportu względem długości trasy nie różnią się ekstremalnie.

Ceny transportu stołów na trasach międzynarodowych i krajowych

Przyjrzyjmy się jak kształtują się średnie ceny jeśli chodzi o transport w obrębie Polski oraz transport z Polski za granicę.

Usługa Transport międzynarodowy Transport krajowy
Transport stołu ok. 450 zł (ok. 0,40 zł/km) ok. 175 zł (ok. 0,55 zł/km)

Podsumowując za transport krajowy stołu zapłacimy średnio 175 zł (0,55 zł/km), a za transport stołu z Polski za granicę 450 zł (0,40 zł/km).