Jak to działa

Powiedz nam, jaki transport chcesz zlecić. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy i tak już tam jadą.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Ostatnio przewiezione:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo rzetelnie przeprowadzony transport, wszystko załatwione zgodnie z ustaleniami, komoda dotarła do odbiorcy na czas, w takim stanie, w jakim wyjechała od nas. Polecam.

Komoda średnia

Szybko i sprawnie polecam

Mazda MX-5

Sprawnie, solidnie zgodnie z umową. Polecam.

Kominek

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport

Planowanie transportu zwykłymi sposobami może nastręczyć trudności, zwłaszcza przy przesyłkach o ponadnormatywnych gabarytach. Zatrudnienie pojedynczego przewoźnika zwykle wymaga spełnienia konkretnych wymogów rozmiarowych lub też określonego rodzaju przygotowań do przewozu. W tego typu wypadkach wyjściem jest wybranie firmy dysponującej dodatkowym zapleczem transportowym takim jak, pojazdy pzeznaczone konkretnie do przewozu mniej typowych ładunków (na przykład maszyn przemysłowych) oraz historią w przewożeniu zindywidualizowanych zleceń przewozowych. Bogaty zakres zleceniobiorców zajmujących się wszelkimi typami przewozów oferują giełdy transportowe, z pomocą których zarówno klienci szukający transportu, jak i przewoźnicy mogą zawrzeć korzystną dla siebie transakcję.

Właściwy opis jak również wystawienie ładunku w przestrzeni giełdy ładunków umożliwia dotarcie z niemal każdym ogłoszeniem do przewoźników zajmujących się konkretnym typem transportu. Na platformie Clicktrans przykładowo znaleźć można aż kilkanaście różnorodnych kategorii. Układanie ładunków w sekcjach pozwala zorientować się zarówno klientom, jak i zleceniobiorcom zarejestrowanym w serwisie w przesyłkach często transportowanych oraz często wyszukiwanych przez przewoźników. W razie nieobecności sprecyzowanego opisu przedmiotu zlecenia, istnieje dodatkowa sekcja do wystawiania „Innej przesyłki”.

Najpopularniejszą kategorię ładunków stanowią samochody. Zleceniodawcy zlecający ten rodzaj ogłoszeń mogą szukać zarówno przewozu krajowego, jak i przewozu za granicę dla samochodów o różnych gabarytach. Inne pojazdy, które można przewieźć przy pomocy platofrmy, to maszyny rolnicze czy jachty. Dodatkowo, zorganizujesz przewóz mniej typowych pojazdów, takich jak quady, skutery śnieżne a nawet samoloty.

Jednym z ważniejszych założeń platform transportowych jest zlecanie transportu firmom, które mają wolną przestrzeń w samochodzie podczas wykonywania kursu na określonej trasie. Dzięki temu przewoźnik zmniejsza tak zwane „puste przebiegi” w swojej pracy, a klient otrzymuje niższą ofertę przewozu dla zlecanego transportu. Rozmaite typy ładunków posegregowane w odniesieniu do specyfiki pojazdu dobrze dostosowanego do transportu zostały umieszczone w sekcji „Ładunki”.

Dużym powodzeniem cieszą się również przewozy paczek oraz palety. W ich wypadku zatrudnienie przewoźnika przy pomocy giełdy transportowej

stanowi ciekawą alternatywę dla zatrudnienia kuriera. Plusem takiego wyjścia jest szczególnie indywidualne podejście oraz możliwość ustalenia z wybraną firmą dodatkowych usług w ramach zlecenia.  

Coraz bardziej powszechne staje się także szukanie firm transportowych do przewozów mebli a także przenosin na stronach przewozowych. Dzięki temu można znaleźć relatywnie niedrogą ofertę profesjonalnej usługi, zwykle zakładającej potrzebną pomoc, taką jak wsparcie przy załadowywania oraz rozładowywania, ze strony zleceniobiorcy.

Dosyć dużą sekcją zleceń są ogłoszenia mieszczące się w sekcji „Maszyny i sprzęt”. W tej kategorii mieszczą się zarówno potrzebujące profesjonalnych sposobów transportu sprzęty, jak urządzenia przemysłowe, jak i jednostkowe przedmioty z wyposażenia biur czy ogrodowe.

W serwisie transportowym jest też wiele przestrzeni dla nietypowych przesyłek. Ładunki potrzebujące szczególnych zabezpieczeń na drodze, jak wyroby szklane lub antyki, mogą pojawić się wśród zleceń w sekcji „Specjalnej ostrożności”. Oprócz tego, posiadacze zwierząt otrzymają pomoc w organizacji profesjonalnego i bezpiecznego transportu dla swoich

Szukasz transportu?

Transport Boliwia już od 100 zł!

Zleć transport