Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Sprawnie i tak jak ustaliliśmy. A transport wręcz ekspresowy ,Gorąco polecam.

Volkswagen Passat CC

Klient: Cezary Ł.
,
Trasa: Zakroczym - Olsztyn

Szybko tanio zgodnie z umową pełen profesjonalizm bardzo dobry kontakt. Polecam

Suzuki Samurai

Klient: Michał S.
,
Trasa: Boguszów-Gorce - Nowa Karczma

Bardzo dobry kontakt. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

Toyota Auris

Klient: Karol T.
,
Trasa: Opsterland - Turośń Dolna

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw i mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Kuwejt już od 490 zł!

Zleć transport samochodu