Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pan Czarek to mega profeslonalista. Szybko punktualnie i komunikatywnie. To była prawdziwa przyjemność. Gorąco polecam tego przewoźnika wszystkim którzy lubią pracę z.profesjonalistami

Opel vectra b

Dobry kontakt z przewoźnikiem. Transport terminowy i ładunek dobrze zabezpieczony. POLECAM

Suzuki Ignis x 1, Volkswagen Passat x 1

Dostawa przebiegła według ustaleń i na czas. Serdecznie polecam.

JELCZ 642

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz przygotować wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz przygotować wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo szczegółów odnośnie samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Las Palmas już od 300 zł!

Zleć transport samochodu