Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Bardzo dobry kontakt. Polecam!

Nissan Leaf

Klient: Ewa K.
,
Trasa: Gelsenkirchen - Warszawa

Dobry kontakt. Szybko sprawnie i bez problemów. Polecam

Mercedes-Benz E-Class

,
Trasa: Norymberga - Pabianice

Wszystko okej. Polecam!

Fiat Bravo

Klient: Bartosz S.
,
Trasa: Rottenburg an der Laaber - Sosnowiec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i zakładany termin dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Saragossa już od 300 zł!

Zleć transport samochodu