Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoźnik miły, profesjonalny i zaangażowany w swoja prace. Bardzo polecam, nie zawaham się ponownie skorzystac z jego usług.

Audi TT uszkdzony

Klient: Iwona J.
,
Trasa: Grossdietwil - Łódź

Zdecydowanie POLECAM !!!

VW Polo

Klient: Rafał G.
,
Trasa: Weilheim an der Teck - Dzierżoniów

super współpraca,kontakt bezproblemowy . bardzo polecam

MAZDA 6

Klient: Daniel P.
,
Trasa: Dusseldorf - Złotoryja

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz dopilnować kilku ważnych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając przewóz auta przewoźnikowi musisz dopilnować kilku ważnych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Często nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Watford już od 300 zł!

Zleć transport samochodu