Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok. Pozdrawiam

osobowe

,
Trasa: Hamburg - Olsztyn

Punktualny i rzetelny. Dziekuje

3 pokoje

Klient: Marek K.
,
Trasa: Frankfurt nad Menem - Warszawa

Wszystko ok szybki kontakt szybka dostawa przewoźnik godny polecenia polecam

Plyta 4 mm

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Brzoza - Żukowo

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej należy dopilnować kilku ważnych kwestii oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz samochodu firmie transportowej należy dopilnować kilku ważnych kwestii oraz przygotować niezbędne papiery.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Zafra już od 300 zł!

Zleć transport samochodu